Pilates Programınız Nasıl Oluşturulur?

Pilates güç, esneklik ve fonksiyonun restorasyonunda bize benzersiz bir yöntem sunar.

Merkezimizde Pilates eğitmeni olan uzman fizyoterapistimiz değerlendirmeniz esnasında sağlık öykünüzü alır, pilates yaparken genel amaç ve hedeflerinizi öğrenir. Bir postüral değerlendirme yapılır ve programınızda hedeflenen belirli bölümler için özel notlar alınır. Fizyoterapistiniz Pilates prensiplerini ve temel unsurlarını tanıtır. Temel ilkeleri bir kez kavradığınızda fizyoterapistiniz size temel Pilates minder (mat) egzersizlerini öğretecektir.

Seanslarımızda tekrardan çok kalite, merkezi stabilizasyon ve postüral düzeltmeyi hedefleyen etkin ve verimli hareket sırası belli bir koordinasyon içinde uygulanır. Zamanla mat egzersizlerine, Joseph Pilates tarafından özel olarak dizayn edilmiş ekipmanlarla yapılan çalışmalar da dahil edilerek daha dinamik ve zorlayıcı derslere geçilir.

Stüdyomuzda yeni başlayan, orta ve ileri seviyelerdeki kişiler dahil her egzersiz seviyesindeki üyelere Pilates Mat ve Reformer seansları verilmektedir. Bunun yanında spor yaralanmaları, rehabilitasyon, doğum öncesi ve sonrası özel sınıflarımız da vardır.

Tüm sınıflarımız öğrencilerin yetenek ve ihtiyaçlarına göre, çalışma boyunca kişisel ilgiyi bozmayacak katılımcı sayısıyla düzenlenir.