Pilates Rehabilitasyon Sınıflarına Kimler Katılır ?

Pilates sınıfları tıbbi bir durum veya yaralanma sonucu olarak rehabilitasyon veya düzeltici egzersiz arayan kişiler için idealdir. Pilates birçok yaralanma ve tıbbi şikayetlerden kurtulmanız için size yardım eder.

Pilates sınıfları eklem ve kemik yapıları destekleyen küçük kas gruplarını geliştirici, düşük şiddetli bir egzersiz biçimidir. Zayıf ve yaralı kas ve eklemlerde güç kazanmak için mükemmel bir yoldur.

Ayrıca medikal bir tedavi veya rehabilitasyon görüyorsanız doktor veya fizyoterapistiniz sizi birebir Bireysel Pilates seanslarına yönlendirebilir. Bireysel Pilates dersleri stüdyoda veya evinizde yapılabilir. Birebir Pilates eğitiminin faydası, fizyoterapistiniz veya doktorunuzun görüşlerine paralel olarak medikal tedavinizi tamamlayıcı nitelikte ve sizin özel ihtiyaçlarınıza uygun kişisel programınızın hazırlanmasıdır, bu grup sınıflarında mümkün değildir.

Birebir Pilates seansı pilates egzersiz biçimini daha kapsamlı bir şekilde anlamanızı sağlayabilir. Bu sebeple özellikle yeni başlayanlar için, Pilates Mat sınıfına katılmadan önce önerilir.

Seanslar başlamadan önce katılımınızla ilgili herhangi bir engel olup olmadığını pratisyen hekiminizle görüşebilirsiniz.